Test zanęty – Dragon Team zanęta klubowa special płoć czarna

23.02.2017, Mateusz

Kategoria: dragon, płoć, rzeka noteć, test zanęt

Witajcie! Dzisiaj postanowiłem zaprezentować wam efekt jeszcze jesiennej zasiadki oraz test zanęty

Dragon Team zanęta klubowa Special  płoć czarna. 

Test zanęty postanowiłem przeprowadzić na rzece Noteć niedaleko miejscowości Osiek nad Notecią. Jak pewnie zauważyliście rzeka ta posiada swój urok i ktoś kto przyjechał tam choć raz będzie tam wracał. Rzeka ta potrafi zaskoczyć niejednego wędkarza, dominującym osobnikiem w okresie wiosennym i letnim na tym odcinku jest karaś natomiast gdy zbliża się jesień mamy okazję połowić piękne płocie. Metodą jaką wybrałem do połowu płoci była przepływanka tyczką (9,5 m) z bardzo delikatnym spławikiem (0,5 g), żyłka główna (0.16 mm )

oraz malutki haczyk nr. 18 firmy drennan.

Po przybyciu na miejsce, rozstawieniu sprzętu oraz wygruntowaniu łowiska przystąpiłem do przygotowania zanęty oraz gliny. Zanęta ta charakteryzuje się bardzo przyjemnym intensywnym zapachem widać w niej też  wiele frakcji pracujących  a co za tym idzie postanowiłem nie dodawać żadnej innej mieszanki uzupełniającej. Po wstępnym namoczeniu zanęty ( 1 kg) przygotowałem do tego po (1 kg) gliny rzecznej i gliny argile.

.

Tak przygotowaną mieszankę przetarłem przez sito i uformowałem kilka kul do wstępnego nęcenia.

Wszystko zostało oczywiście dokładnie podane z kubka w miejscu łowienia.

Po skończonym nęceniu przystąpiłem do łowienia. Na haku wylądowały 2 pinki, ryby zaczęły meldować się po 15 min. Były to ładne, wyrośnięte płocie które chętnie żerowały i pobierały pokarm w łowisku. Po 3 godzinnym łowieniu nastąpił niestety czas aby udać się do domu. Efektem łowienia był wynik w granicach 6-7 kg ryb. Oceniając efekt testu zanęty Dragon Team zanęta klubowa Special  płoć czarna jestem w stanie powiedzieć iż jest to zanęta zdecydowanie godna polecenia, efekt połowu mówi sam za siebie ryby chętnie przybywają do tej zanęty i długo w niej pozostają. Ryby całe i w dobrej kondycji wróciły do wody a poniżej zdjęcie tych pięknych osobników.

Pozdrawiam M.G.