Z wizytą na starorzeczu Noteci w Białośliwiu

15.05.2017, Mateusz

Kategoria: płoć, Rzeka, rzeka noteć, test zanęt

Jeszcze wczesną wiosną postanowiłem udać się nad Noteć w Białośliwiu a konkretnie na starorzecze które o tej porze zaczyna tętnić życiem. Niestety nie udało mi się połowić większych ryb weszła tylko drobnica, pogoda była kiepska co nie sprzyjało łowieniu ale mimo to nie poddawałem się. Po rozstawieniu stanowiska zabrałem się za gruntowanie. Głębokość łowiska wahała się w granicach od 50-90 cm więc dosyć płytko, zestaw jaki używałem w tym dniu był bardzo delikatny. Żyłka główna 0,10 mm, spławik o wyporności 0,5 gr i przypon długości ok 20 cm i grubości 0,08 mm .

 

Przejdźmy teraz do mieszanki którą przygotowałem na to łowisko było to 0.5 kg zanęty MatchPro Super Carmel i 2 kg gliny argille ciemnej. Po dokładnym namoczeniu i uformowaniu kul przystąpiłem do nęcenia – wszystkie kulki trafiły do wody z ręki. Po 10 min pojawiły się pierwsze drobne płoteczki i wzdręgi.

Później już było trochę lepiej z wymiarem rybek ale nie o to tutaj chodzi tylko o świetną zabawę. Osobiście lubię łowić w tym miejscu bo naprawdę idzie zrobić tam dobry wynik no ale akurat tym razem za dużo nie udało się połowić. Łowienie skończyłem po ok 2h z wynikiem 2120g.

 

Jeżeli poziom wody pozwoli już niebawem wybiorę się na koryto rzeki  żeby spróbować swoich sił i może uda się połowić pięknych płoci 🙂 Zapraszam na nasz fanpage  osieckatyczka.pl .